VİRÜS FUARI VURDU

VİRÜS FUARI VURDU

Çin'de ölümcül Corona virüsü kabusu büyüyor. Çin’in Wuhan kentinde Aralık ayında yayılmaya başlayan Corona virüsü tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor.14 binin üzerinde insana bulaştığı gözlemlenen virüs nedeniyle 300’ün üstünde insan hayatını kaybetti. Salgının daha fazla ülkeye yayılmaması için bir fuar ertelendi. 45.Ciff Guangzhou Fuarı'nın ertelenmesiyle profesoneller rotasını Türkiye'ye çevirdi. 4-8 Mart'da yapılacak MODEKO 31. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı ilgi odağında.

02 Şubat 2020 - 17:13 - Güncelleme: 02 Şubat 2020 - 17:33

Tüm dünyanın gündemine oturan Corona virüsü ile ilgili son dakika araştırmaları devam ediyor. Şuana kadar 300'ün üzerinde ölüme sebebiyet vere hastalık, 14 binin üzerinde kişide görüldü. Özellikle sosyal medyada hastalığın yarasa çorbasından bulaştığı iddia edilse de bu söylentiler henüz uzmanlar tarafından doğrulanmadı. Wuhan kentinden başlayarak kısa süre içerisinde çevre bölgelerde de etkisini gösteren virüsün çevre ülkelere yayılmaya ihtimali endişe yaratıyor.

Türkiye’den katılım için ürünlerin gönderildiği Çin Mobilya Fuarının ertelendiğini duyurdu. Türkiye’den fuara katılacak olan firmaların ürünlerini aylar öncesinde gönderdiği 45.Ciff Guangzhou Fuarıyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayan İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, "18-21 Mart 2020 tarihinde düzenlenecek 45.Ciff Guangzhou Fuarı ileri bir tarihe ertelendi. Türkiye'nin 40 firma ile milli katılım sağladığı bu fuarın yeni tarihi henüz belirlenemedi.

Hesaplı fiyatlarla mobilya almak isteyen sektör profesyonelleri bu gelişmelerin ardından rotasını Türkiye'ye çevirdi. Sektör duayenleri bu nedenin de etkisiyle MODEKO 2020 31.Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı'nın beklenenin üzerinde bir ilgi ile karşılaşacağını düşünüyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MOBİLYA SEKTÖRÜ YÜKSELİŞTE
MOBİLYA SEKTÖRÜ YÜKSELİŞTE
ESNAFIN FİNANS BABASINA ONUR PLAKETİ
ESNAFIN FİNANS BABASINA ONUR PLAKETİ