Tanzanya’dan mobilyacılara çağrı

Tanzanya'dan mobilyacılara çağrı

Tanzanya'nın Ankara Büyükelçisi Elizabeth Kiango Kiondu, ülkesinde mobilya ve tekstil sektöründe kaçırılmaz fırsatlar bulunduğunu belirterek, Türk firmaları Tanzanya'da görmek istediklerini söyledi.

12 Aralık 2017 - 22:10 - Güncelleme: 12 Aralık 2017 - 22:27

Tanzanya'nın Ankara Büyükelçisi Elizabeth Kiango Kiondu, ülkesinde mobilya ve tekstil sektöründe kaçırılmaz fırsatlar bulunduğunu belirterek, Adanalı firmaları Tanzanya'da görmek istediklerini söyledi.

Kiondu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği üyeleriyle Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanı Bekir Sütcü'yü ziyaret etti.

Büyükelçi Kiondu, burada yaptığı konuşmada, Tanzanya ile Adana arasındaki ticari iş birliğini güçlendirmek istediklerini dile getirdi.

Ülkesindeki yatırım fırsatlarına ilişkin bilgi veren Kiondu, Tanzanya'nın kalkınma konusunda zorlukları bulunduğunu söyledi. Kiondu, şunları kaydetti:

"Bu bölgeden öğrenip iş birliği yapılabilecek çok konu var. Organize sanayi bölgesi kurma projemiz var. Bu konuda Adana ile iş birliği yapmaya sıcak bakıyoruz. Tanzanya'nın yüzde 70'i tarımla iç içe. Tarım ve üretimle ilgili fırsatlar var, özellikle mobilya sektörünün odun, kereste gibi ham maddeleri Tanzanya'dan temin edilebilir. Tanzanya'da pamuk üretim kalitesi giderek artıyor. Tekstil ve mobilya sektöründe kaçırılmaz fırsatlarımız var. Adanalı firmaları Tanzanya'da görmek istiyoruz."

AOSB Başkanı Sütcü de bölge hakkında bilgi verdi. 16 milyon metrekarelik bir alanlarının olduğunu belirten Sütcü, "Yaklaşık 500 sanayi kuruluşu ve 40 bin çalışanımız var. Her sektörde karma bir organize sanayi bölgesiyiz. Başta tekstil sektörü olmak üzere makine, gıda, plastik ambalaj, mobilya ve ağaç sanayimiz yer alıyor. Sektöründe öncü olan birçok firma OSB'mizde yer alıyor." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İZMOD’UN SALGIN TEDBİRLERİ BELGELENDİRİLDİ
İZMOD’UN SALGIN TEDBİRLERİ BELGELENDİRİLDİ
MOBİLYA SEKTÖRÜ YÜKSELİŞTE
MOBİLYA SEKTÖRÜ YÜKSELİŞTE