Mobilyacının hayali ’Mobilya Akademi’ ne zaman...

Mobilyacının hayali 'Mobilya Akademi' ne zaman...

TÜRKİYE’DE BİR İLK BAŞLADI Mobilya sektörünün gelecek vizyonu için ilk kazma vuruldu. Başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken İzmir Mobilyacılar Odası(İZMOD) Başkanı Hasan Özkoparan,“MOBİLYA AKADEMİ” adını taşıyacak oluşumun bahar aylarında tamamlanmasının planlandığını söyledi.

15 Ekim 2019 - 13:33 - Güncelleme: 15 Ekim 2019 - 13:59

MOBİLYACILARIN BÜYÜK RÜYASI

Yaklaşık 70 yıl önce kurulan Mobilyacıların çatı örgütü İzmir Mobilyacılar Odası’nda heyecan dorukta. Bir buçuk yıl önce ekibi ile birlikte sektöre vizyon kazandıracak bir yapının vadini veren İZMOD Başkanı Hasan Özkoparan sözünü yerine getirecek olmanın mutluluğunu yaşıyor. MOBİLYA AKADEMİ adını taşıyacak yapının temelini oluşturma çalışmaları başladı. Mobilyacıların rüyasını gerçekleştirmenin onurunu yaşayan Başkan Özkoparan meslektaşlarıyla birlikte çalışmaları yakından takip ediyor.

 BİLGİ ALDILAR

İZMOD Başkanı Özkoparan, Başkan Vekili Bülent Şimşek, Yönetim Kurulu Üyelerinden Tuncay Duğan, Eğitim Danışmanı Zafer Koç ve bir kısım oda üyesi mobilyacı, İnşaat alanını inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi veren yüklenici firma temsilcisi İnşaat Mühendisi Volkan Dener, ilkbaharın son aylarında inşaatı tamamlamayı planladıklarını söyledi.

Sektöre büyük hizmet verecek Mobilya Akademi’nin her adımında coşkunun arttığına vurgu yapan İZMOD Başkanı Hasan Özkoparan şunları söyledi, “Mobilya Akademi adını taşıyacak olan merkez, sektörün nitelikli eleman ihtiyacını karşılayacak. Yeni birimlerimiz sektörün geleceğe yatırım yapmasına olanak tanıyacak. Merkezimizin 3 katında hizmet verilecek. Bodrum kısmındaki iki kat ise atölye ve otopark olarak kullanılacak. Bizim arsamız üzerine ortak ve ayrı kullanım alanları olacak şekilde bina inşaatına proje ortağımız Karabağlar Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansının desteği ile başlanmaştır. Böylesi bir üçlü çalışma Türkiye’de ilk kez gerçekleşiyor. Sektörümüze katkı koyan Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’na ve İZKA Yönetim Kurulu Başkanı İzmir Valisi Erol Ayyıldız’a ve yetkililerine meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum. Kısa süre sonra bayram havasında geçecek temel atma törenimize herkesi bekliyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MOBİLYA SEKTÖRÜNDE MASKE KRİZİ!!!
MOBİLYA SEKTÖRÜNDE MASKE KRİZİ!!!
VİRÜS FUARI VURDU
VİRÜS FUARI VURDU