MOBİLYACI ESNAFA VİRÜS KONUSUNDA NE TALEP ETTİ!!!

MOBİLYACI ESNAFA VİRÜS KONUSUNDA NE TALEP ETTİ!!!

İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurul Başkanı Hasan Özkoparan “VİRÜSÜ BİRLİKTE YENECEĞİZ” Dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını ve olumsuz etkilerinin birlik ve bütünlük içinde aşılacağına dikkat çeken İzmir Mobilyacılar Odası (İZMOD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan, devletin aldığı tedbirlere harfiyen uyulmasını istedi. Mobilyacı esnafın taleplerini ilgili birimlere ilettiklerini vurgulayan Başkan Özkoparan karamsar tablolara itibar edilmesinin doğru olmadığını söyledi.

17 Mart 2020 - 23:30 - Güncelleme: 19 Mart 2020 - 09:23

TEDBİRLERE UYARSAK KARAMSARLIĞA GEREK KALMAZ

               Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan corona virüsü ile ilgili gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurul Başkanı Hasan Özkoparan, Türkiye’nin aldığı tedbirlere uyulduğu takdirde karamsar olmaya gerek olmadığını ifade etti. Mobilya sektörünün tüm paydaşlarıyla birlikte bu sorunu da aşacağına olan inancının tam olduğunu vurgulayan Başkan Özkoparan, esnaf ve çalışanlarına yönelik önerilerini gerekli yerlere ilettiklerini söyledi.

            KÜÇÜK ESNAF TOPLUMUMUZUN HARCIDIR

Başkan Özkoparan açıklamasında şu cümlelere yer verdi, “Dünyayı kasıp kavuran Corona virüsünün etkileri ülkemizin aldığı tedbirler nedeniyle en aza indirilmiştir. Küçük esnafımız toplumumuzun harcıdır.  Bu nedenle esnafımız ve onların çalışanları için ek tedbirlerin alınmasını talep ediyoruz. Oda üyelerimizin devlete olan vergi, devlet bankalarına ve kefalet kooperatiflerine olan borçları faizsiz olarak ertelenmelidir. SGK primleri dondurulmalıdır. Sıfır faizli, uygun geri dönüşlü kredi, teşvik ve finans imkanları sunulmalıdır. 3 ay sigortası olan çalışanların devlet tarafından  maaşlarının % 60’ı  karşılanmalıdır. İş yeri kira olan esnafımızın kira bedelinin  % 60 kirasının devlet tarafından karşılanmasını talep ediyoruz”dedi.

 CARİ AÇIK VERMEYEN ESNAF KORUNMALI

Mobilya sektörünün hiç cari açık vermeden dış ticaret fazlası verdiğine dikkat çeken İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan, sektörün korunmasının önem arz ettiğini ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FAHİŞ FİYAT MOBİLYACIYI MASKECİ YAPTI
FAHİŞ FİYAT MOBİLYACIYI MASKECİ YAPTI
"İLAVE DESTEKLER BEKLİYORUZ"