MOBİLYA SEKTÖRÜNDE MASKE KRİZİ!!!

MOBİLYA SEKTÖRÜNDE MASKE KRİZİ!!!

Fabrikalarda kullanılan toz maskeleri, şehir dışından gelen toptancılar tarafından toplu olarak satın alınıp, daha yüksek karla Çin’e tekrar geri satılıyor.

17 Şubat 2020 - 00:49

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkarak şuana kadar 24 ülkeye yayılan Koronavirüsü, Türkiye’de maske satışlarını artırdı. Özellikle Çin, ülkedeki maske kullanımının artması üzerine talebi karşılayamayacak duruma geldi. Farklı ülkelerden maske ihraç etmeye başlayan Çin'e Türkiye'den de ciddi miktarda maske satışı yapılıyor. Virüs salgını sonrası stokları tükenen Çinli şirketlerin imdadına ise Türkler yetişti. İzmir, Zonguldak ve Kayserili üreticiler Çin’in 200 milyonluk siparişini yetiştirmeye çalışıyor. 

ÜRETİM YETMEYİNCE SATIN ALMA BAŞLADI 

Çin’in kısa vadede 200 milyonluk siparişi için üretim hızı yetmeyince maske üretici firmalar sanayi kentlerinde üretim yapan fabrikaların ellerinde bulunan maskeleri satın almak için girişimlere başladı.

 İNEGÖL’DE DE SATIN ALIYORLAR 

Sanayi kenti İnegöl’de fabrikalarda kullanılan toz maskeleri, şehir dışından gelen toptancılar tarafından toplu olarak satın alınıp, daha yüksek karla Çin’e tekrar geri satılıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKANIN AÇIKLAMASI WEB SİTESİNİ KİLİTLEDİ
BAŞKANIN AÇIKLAMASI WEB SİTESİNİ KİLİTLEDİ
FAHİŞ FİYAT MOBİLYACIYI MASKECİ YAPTI
FAHİŞ FİYAT MOBİLYACIYI MASKECİ YAPTI