MOBİLYA dış ticaret fazlası veren sektörlerin başındadır!!!

MOBİLYA dış ticaret fazlası veren sektörlerin başındadır!!!

Bakan Tüfenkci, mobilyanın dış ticaret fazlası veren sektörlerin başında geldiğini kaydederek, 20 alt sektörü etkileyen mobilyanın desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

26 Ocak 2018 - 12:36 - Güncelleme: 26 Ocak 2018 - 12:47

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: Mobilya sektörü desteklenmeli

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, mobilyanın dış ticaret fazlası veren sektörlerin başında geldiğini belirterek "Kredi Garanti Fonu'ndaki desteklerimizin büyük bir bölümünü imalat sanayisine, geri kalan bölümünü de ihracatta kullanacağız " dedi.

Bakan Tüfenkci, mobilyanın dış ticaret fazlası veren sektörlerin başında geldiğini kaydederek, 20 alt sektörü etkileyen mobilyanın desteklenmesi gerektiğini bildirdi.

Tüfenkci, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bu yüzden mobilya sektörü Türkiye için önemli ve desteklenmesi gereken sektörlerimizden. Biz özellikle 2018'de hükümet olarak iki şeyi yapıyoruz; Kredi Garanti Fonu'ndaki desteklerimizin büyük bir bölümünü imalat sanayisine, geri kalan önemli bir bölümünü de 15 milyar lira gibi ihracatta destek olarak kullanacağız 2018'de. Böylece hem ihracata dayalı büyümemizi hem de imalat sanayisini güçlendirme adına önemli bir karar aldığımızı, bunun neticesinde de bu noktada 2018'in çok daha verimli geçeceğine inancım tam." 

Bu haber 1876 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOUVENIR,Hediyelik Eşya Günleri Halaylarla Açıldı
SOUVENIR,Hediyelik Eşya Günleri Halaylarla Açıldı
KARA KIŞTA 'CAN' DOSTLAR UNUTULMAYACAK
KARA KIŞTA 'CAN' DOSTLAR UNUTULMAYACAK