Lükssan Mobilya, Uzakdoğu’ya açılacak

Lükssan Mobilya, Uzakdoğu'ya açılacak

İhracat odaklı satış stratejisi ile halen 22 ülkeye ihracat yapan Lükssan Mobilya , bu yıl Hindistan'ın yanı sıra Uzakdoğu ülkelerine de ihracat yapmayı hedefliyor.

11 Aralık 2017 - 21:52

Koltuk takımı, köşe takımı, oturma grubu ve kanepe olmak üzere soft grup üretimi ile mobilya sektörüne hizmet veren Lükssan Mobilya, ihracat odaklı satış stratejisi izliyor. Halen 22 ülkeye ihracat yapan firma, bu yıl Hindistan'ın yanı sıra Uzakdoğu ülkelerine de ihracat yapmayı hedefliyor. Firma, yeni pazarların ardından üretimin yarısını ihraç etmeyi planlıyor.
İhracat yaptıkları ülke sayısını artırmak istediklerinin altını çizen Lükssan Mobilya Sanayi Satış Koordinatörü Şahin Alparslan, "20 bin metrekare alana sahip üretim tesisimizde, 150 kişilik ekibimizle üretimi iç pazarın yanı sıra 22 ülkeye ihraç ediyoruz. Halen üretimin yüzde 35'ini ihracatla değerlendiriyoruz. Avrupa, Asya, Kuzey Afrika ve Amerika kıtalarında bayiliklerimiz bulunuyor. Bu yıl Hindistan ve Uzakdoğu ülkelerine ihracat yapmayı hedefliyoruz. Yeni pazarlarla ihracatımızı artırmak istiyoruz" dedi.

Ar-Ge çalışmalarına odaklandık

Kalite ve sağlamlık vizyonuyla hareket ettiklerini söyleyen Alparslan, "Güven ve ürün takip politikamızla hareket ederek, her geçen gün yatırımlarımızı artırıyoruz. Ar-Ge mobilya sektörü için çok önemli. Bu yüzden Ar-Ge çalışmalarına odaklandık. Modern çizgide günümüz gereksinimlerini karşılayarak, ergonomik tasarımları müşterilerimize sunmak için firma olarak gayret gösteriyoruz" diye konuştu.

Pazarda son dönemde kısmi bir daralmanın yaşandığına da işaret eden Alparslan, şunları kaydetti: "Yapmamız gereken pazardaki mevcut yerimizi muhafaza etmek. Mevcut pazarlardaki daralmayı farklı pazarlara yönelerek, üretim kapasitemizi doldurmalıyız. Biz, ‘Rahat bir dünya' sloganı ile ürünlerimizi daha geniş kitleye ulaştırmaya çalışıyoruz."

Bu haber 1190 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOUVENIR,Hediyelik Eşya Günleri Halaylarla Açıldı
SOUVENIR,Hediyelik Eşya Günleri Halaylarla Açıldı
KARA KIŞTA 'CAN' DOSTLAR UNUTULMAYACAK
KARA KIŞTA 'CAN' DOSTLAR UNUTULMAYACAK