İZTO Mobilya Gurubu seçiminde zafer BEYAZ listenin

İZTO Mobilya Gurubu seçiminde zafer BEYAZ listenin

İzmir Ticaret Odası Seçiminde 24. Mobilya Gurubunda BEYAZ liste kazandı. Nevzat Artkıy, Yaşar Baş ve Ali Göktaş İZTO Meclis üyesi oldu.

09 Nisan 2018 - 20:08 - Güncelleme: 11 Nisan 2018 - 13:08

İzmir Ticaret Odası (İZTO) üyeleri, 429 komite ve 175 meclis üyesini belirlemek için sandık başına gitti. 26 yıldır oda başkanı olan Ekrem Demirtaş, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski Başkanı Mahmut Özgener, iş adamı Zeki Yöndem ve henüz adayını açıklamayan "Ortak Akıl Grubu"nun yarıştığı seçimlere katılım oldukça yüksek oldu. Üyelerin saat 17.00'ye kadar oy kullandığı 94 sandık açıldı. Fuar İzmir A Holü’nde gerçekleşen seçimlerde 79 komitede 429 meslek komitesi üyesi ve 175 meclis üyesi seçildi.

MOBİLYA'DA ZAFER BEYAZ LİSTENİN

İzmir Ticaret Odası 24. Mobilya Meslek Komitesinde iki liste yarıştı. İZTO Yönetim Kurulu Üyeliğide yapmış olan Nevzat Artkıy, Meclis üyesi Yaşar Baş ve Ali Göktaş'ın yer aldığı isimlerin listesi beyaz oldu. Beyaz listeye Ege Mobilya Sanayicileri Derneği EMODER Üyeleri büyük destek verdi. İZTO Meclis Üyei Süleyman Avinca, Komite Başkanı Erdal Durmuş ve Musa Uygul'un yer aldığı liste pembe oldu. Oy verme işlemi saat 17.00'de tamamlandı. Yapılan sayım sonucu kazanan BEYAZ liste oldu. İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Hasan Özkoparan kazanan ekibi kutlarken diğer ekibe kazanan ekibin çalışmalarına destek vermelerini istedi. Kazanan beyaz listedeki ekip daha önceden İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı ve yönetimini Oda binasında kutlamış, İzmir Mobilya Fuarı sırasında standını ziyaret etmişti. 

Mahmut Özgener “Değişim isteği birçok komitelerde yaşandı”

Sandıkların açılmasının ardından gazetecilere açıklama yapan İZTO Başkan Adayı Özgener, “Çok çalıştık, çok doğru bir sloganla değişim ihtiyacını hissederek yola çıktık. Necip Nası’a ‘baba’ diyorum ben kendisine çok teşekkür ediyorum. İlk günden bana çok büyük destek verdi. Oda konusundaki bütün paylaşımlarını paylaştı. Onun da arzuladığımızın karşılığını aldık. Ben bugün şundan dolayı çok mutluyum. Değişim isteği sadece benim yarışa girdiğim iki komitede, yani inşaat ve ulaşım araçları değil birçok komitede yaşandı. Demek ki doğru şeyler yaptık. Şimdi bize düşen sorumluluk bizden bu beklentileri karşılamak. Bu yarış daha bitmedi, ben daha başkan seçilmedim. Ben şu an sadece bir meclis üyesi oldum. İnşallah cumartesi günü başkanlık adaylığımda da arzuladığımız neticeyi alır, sonrasında tüm görüşlerimizi sizlerle paylaşırız” dedi.

Ekrem Demirtaş  “Daha önce de davul zurna çaldılar ama sonuç ortada”

26 yıldır başkanlık yapan Ekrem Demirtaş ise, “Seçim çok büyük baskılar altında gerçekleşti. Şu an kötü bir olay olmaması sevindirici, kendi grubumdan kazandım. Diğer arkadaşlarımın gruplarının sonuçlarını inceliyorum. Umuyorum ki zaferle çıkacağız. Sonuçtan endişe duymuyorum. Geçmiş seçimlerde de böyle davul zurna çaldılar ama sonuç ortada. Bu seçimin sonucunu 175 kişi belirleyecektir. Seçimin ardından 175 meclis üyesinin ismi belirlenecek. Seçimi kazanan 175 meclis üyesi, 14 Nisan Cumartesi günü İZTO Meclis Salonu’nda toplanarak yönetim kurulu başkanı ve meclis başkanını belirleyecek" diye konuştu.

 

Bu haber 4647 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOUVENIR,Hediyelik Eşya Günleri Halaylarla Açıldı
SOUVENIR,Hediyelik Eşya Günleri Halaylarla Açıldı
KARA KIŞTA 'CAN' DOSTLAR UNUTULMAYACAK
KARA KIŞTA 'CAN' DOSTLAR UNUTULMAYACAK