İZMOD’TAN ÇUKUROVA ÇIKARMASI

İZMOD'TAN ÇUKUROVA ÇIKARMASI

İzmir Mobilyacılar Odası (İZMOD) üyelerinden oluşan yaklaşık 50 kişilik bir heyet adeta Çukurova’ya bir çıkartma gerçekleştirdi. İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan, Ağaç İşleme Teknolojilerindeki son yenilikleri üyeleriyle birlikte inceleme fırsatı yakaladıklarını söyledi.

10 Nisan 2019 - 15:53 - Güncelleme: 11 Nisan 2019 - 12:24

 Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve 14 Nisan’a kadar açık kalacak 2. Çukurova Ahşap İşleme Makineleri Fuarı ve 2. Çukurova Mobilya Yan Sanayi Fuarı, eş zamanlı olarak ziyarete açıldı.

Açılış törenine İzmir Mobilyacılar Odası üyesi yaklaşık 50 kişiden oluşan bir heyet katıldı. Heyette İZMOD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan, Başkan Vekili Bülent Şimşek, Yönetim Kurulu Üyelerinden Hakan Kabayeğit, Alper Bilen, Ali Arslan, Soner Büyüktalaş, Tuncay Duğan, Yusuf Rabia Uslu, Eğitim Danışmanı Zafer Koç ve Basın Danışmanı Nihat Ak yer aldı.

Ağaç işleme makine ve teknolojileri alanında sektörün öncü firmalarının en son ürünlerini görücüye çıkardığı, sektör trendlerinin belirlendiği, yerli ve yabancı ziyaretçi açısından etkin ve verimli bir pazarlama alt yapısı oluşturarak sektörün ana tedarik noktası konumunda olan organizasyonu İzmirli Mobilyacılar incelemeye aldı.

Mobilya sektörü lokomotiftir

İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan, Mobilya ve ahşap ürünlerinin, günlük yaşamın her alanına dokunan, yaşam kalitesini doğrudan etkileyen, herkesin ihtiyaç duyduğu ürünlerin başında geldiğini, üreticilerinin gelişmeleri yakından takip etmesinin gerektiğini söyledi. Başkan Özkoparan,”İstihdamı yoğun mobilya sektörümüz diğer sektörlerin de lokomotifi konumunda.  Mobilya üreticilerimiz, ağaç, metal, cam, mermer, tekstil, deri ve sünger başta olmak üzere bir çok malzeme kullanıyor. Bu malzemelerin en güzel şekilde işlenmesi gerekiyor. Ağaç ve mobilya işleme makinelerindeki gelişmeleri sunduğu avantajları bu yönüyle yakından takip etmek zorunda. Üyelerimizin gelişmesi ve katma değer artışı için aslında bir zorunluluğu yerine getirdik”dedi.

Mobilya ve dekorasyon sektörünün hayallere yön verdiğini vurgulayan İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Duğan, özel projelerin hayata geçirilmesinde kullanılan teknolojinin önem kazandığını söyledi.

Mobilyada kullanılan ürünlerin çok farklı formlara sokulduğunu belirten İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bülent Şimşek, ısıl işlemlerin üreticilerin işlerini kolaylaştırdığını ifade etti.

İZMOD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Arslan, üretim aşamasında değerlendirilecek ürünlerin en az fire ile kullanılması gerektiğine ve makine departmanının bu yönüyle girdi maliyetlerini en aza indirdiğine dikkat çekti.

Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 2. Çukurova Ahşap İşleme Makineleri Fuarı ve 2. Çukurova Mobilya Yan Sanayi Fuarı İzmirli mobilyacılar tarafından incelemeye alındı. Stantları ziyaret eden mobilyacılar yetkililerden bilgi aldı. İkili görüşmelerinde aklındaki sorularına cevap aradı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FAHİŞ FİYAT MOBİLYACIYI MASKECİ YAPTI
FAHİŞ FİYAT MOBİLYACIYI MASKECİ YAPTI
"İLAVE DESTEKLER BEKLİYORUZ"