İZMİRLİ MOBİLYACILANRDAN FUAR ÇIKARMASI

İZMİRLİ MOBİLYACILANRDAN FUAR ÇIKARMASI

İzmir Mobilyacılar Odası’nın (İZMOD) 50 kişilik heyeti, İstanbul TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi'nde düzenlenen "Ağaç İşleme Makinesi; 31. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı"nı ziyaret etti.

16 Ekim 2018 - 20:58 - Güncelleme: 16 Ekim 2018 - 22:02

İZMİRLİ MOBİLYACILANRDAN FUAR ÇIKARMASI

Ağaç İşleme makineleri sektörünün Avrasya Bölgesi'ndeki en büyük fuarı 31'inci Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı, Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) ve Reed Tüyap işbirliğinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde başladı.

İzmir Mobilyacılar  Odası Başkanı Hasan Özkoparan’ın liderliğinde oda üyelerinden oluşan 50 kişilik heyet  İstanbul TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleşen fuara adeta çıkartma yaptı. İzmirli mobilyacılar Ağaç İşleme Makinesi; 31. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı’nı titizlikle inceledi.

KRİZİ FIRSATA ÇEVİRMEK İÇİN TANITIM ŞART

Mobilyacı meslektaşlarının vizyonlarını attırmak için fuar ziyaretlerine özel önem verdiklerini vurgulayan İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan, krizleri fırsata çevirmek için tanıtım atakları yapılması gerektiğini söyledi. Başkan Özkoparan, “Sektörün geldiği son noktayı görmek için üyelerimizle birlikte İstanbul’a geldik. Ekonomik olumsuzlukların sektördeki ilerlemeyi yavaşlattığını gördüm. Fuar katılımcı ve ziyaretçilerinin daha fazla olması gerekiyordu. Sektör temsilcilerinin ve fuar organizatörünün gelecek yıl buna dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum. Ekonomik çalkantının olduğu dönemde firmalar fuara katılmaya her zamankinden daha fazla önem vermelidir. Fuar organizatörleri ziyaretçilere özel davet şartları oluşturmalıdır”dedi.

ALET İŞLER EL ÖĞÜNÜR

Ağaç işleme sektörünün çok geniş ve zor bir sektör olduğunu belirten Dayanç Mobilya Genel Müdürü Mehmet Dayanç, her mobilyacının bu sektörü yakından takip etmesi gerektiğini söyledi. Dayanç, sektördeki firmaların devletin verdiği Ar-ge destekleri ile 2-3 yıldır, hem makineleşmek, hem makine parkurlarını yenilemek, hem de Ar-Ge yatırımları ile alakalı ciddi çalışmalar yaptığını ifade etti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ESNAFIN FİNANS BABASINA ONUR PLAKETİ
ESNAFIN FİNANS BABASINA ONUR PLAKETİ
BAŞKANIN AÇIKLAMASI WEB SİTESİNİ KİLİTLEDİ
BAŞKANIN AÇIKLAMASI WEB SİTESİNİ KİLİTLEDİ