İZMİR MOBİLYACILAR ODASI ÜYELERİNE SESLENDİ

İZMİR MOBİLYACILAR ODASI ÜYELERİNE SESLENDİ

İzmir Mobilyacılar Odamızın Değerli Üyeleri, Esnaf ve Sanaatkar dostlarım, Türkiye olarak çevremizdeki ülkeler başta olmak üzere tüm dünya ile birlikte yakın tarihte eşine az rastlanan bir tehditle karşı karşıyayız. Öncelikle yaşadığımız bu zor günlerde hepinize sağlık temenni ediyorum. Yüce Rabbimin bütün insanlığı bir an önce bu musibetten kurtarmasını diliyorum.

27 Mart 2020 - 22:18

Değerli Arkadaşlar,
Ülkemizde ilk Covid-19 hastası vatandaşımız 10 Mart 2020'de tespit edildi. Salgının ciddiyetinin farkındalığıyla İzmir Mobilyacılar Odası olarak olayları yakinen takip ettik etmeye de devam ediyoruz. Dünyada hiçbir şeyin aynı olmayacağı bir döneme girdi. Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz bir dizi kararlar aldı. Salgın döneminde işyerleri ve çalışma şartları değiştirildi. Bu değişim ve dönüşümden İzmir Mobilyacılar Odası Üyelerimizin mağduriyetini en aza indirecek tedbirlerin alınması için bir çalışma yaptık. Üyelerimizin, meslektaşlarımızın sorun, öneri ve taleplerini ilgili kişilere, kuruluşlara ve makamlara ilettik. "Ekonomik İstikrar Kalkanı" adı verilen ekonomiyle ilgili alınacak paketi içeren tedbirler açıklandı. Açıklamaları ve şartlarını detaylarıyla inceledik. Eksik gördüğümüz bazı maddelerin tekrar gözden geçirilmesini talep ettik.
Kıymetli Meslektaşlarım,
Çalışanlarımızın maaşlarının % 60’ı devlet tarafından ödenecek. SGK primleri üç ay sıfır beyan edilecek. Aranan şart çalışanın son 2 ay yanımızda çalışıyor alması ve son 5 yıl içinde 450 gün prim ödenmiş olmasıdır. Diğer taraftan çek senet ödemeleri zorluğa düşen esnafa kredi desteği sağlanacaktır. Ayrıca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığı ile dileyen esnafımıza Halk Bankası tarafından en az 25 bin TL kredi verilmesi yürürlüğe girmiştir. Kısa çalışma ödeneği ile ilgili herkesin muhasebecisi dijital ortamda başvuru yapabilecek.
Bu dönemin birlik ve beraberlik içerisinde atlatılmasını diliyorum. En büyük zenginliğimiz olan SAĞLICAKLA KALIN…

Hasan ÖZKOPARAN
İzmir Mobilyacılar Odası
Yönetim Kurulu Başkanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İZMOD’UN SALGIN TEDBİRLERİ BELGELENDİRİLDİ
İZMOD’UN SALGIN TEDBİRLERİ BELGELENDİRİLDİ
FAHİŞ FİYAT MOBİLYACIYI MASKECİ YAPTI
FAHİŞ FİYAT MOBİLYACIYI MASKECİ YAPTI