"GÖZDE OLMAK ÖZVERİ İSTER"

"GÖZDE OLMAK ÖZVERİ İSTER"

LAZARO PAZAR PAYINI ARTTIRACAK MODEKO 2020 31.Uluslararası İzmir Fuarı’na katılan Lazaro Sandalye yeni modelleriyle büyük ilgi çekti. Gördükleri beğeninin özverili bir çalışmanın sonucu olduğunu vurgulayan Lazaro Sandalye Genel Müdürü Şeref Çakır, Türkiye ve dünyada Lazaro Sandalye’nin Pazar payını arttıracağını söyledi.

19 Mart 2020 - 10:04

Genç girişimcilere sahip çıkılmasının ve sayılarının arttırılmasının vatani bir görev olduğunu belirten Şeref Çakır, sektör büyüklerinden gençlere destek olmalarını istedi. Çakır sektörel görüşlerini şu cümlelerle açıkladı, “Mobilya, işlevsel değeri ile mekânın kullanışlılığını etkileyen, estetik değeri ile de mekânın güzel ya da çirkin görünmesini, 
yaşadığımız veya çalıştığımız mekânların sıcak, sevimli ve renkli bir ortam haline gelmesini sağlayan, kısaca sanat ve tekniği birleştiren bir üründür.

 Türkiye 1990'lı yıllardan beri mobilya sektöründe hızlı ve çarpıcı bir şekilde gelişme sağladı. Mobilya sanayisi hiç bir hammaddeyi ithal etmeden başlı başına Türkiye'de üretilen sadece bir kaç sanayiden biridir.

Türkiye'nin stratejik konumu ve insanlarının girişimci marifetleri, Türkiye'yi mobilya konusunda batıdan doğuya kadar bir merkez haline getirmiştir.

  Türkiye’deki geleneksel mobilya anlayışına karşın, yeni nesilin yenilikçi anlayışıyla beraber ülkemizde mobilya sektöründe önemli bir gelişme sağlamıştır. Ahşap mobilyalar yerini, metal ve mekanik ürünlere bırakmıştır.  Bu sayede, metal iskeletli mobilyaya yönelişi hızlandırmıştır.

Modern mobilyada kullanışlılık ve rahatlık ön plandadır. Değişik ülkelerde, o ülkeye özgü farklılıklar göstermektedir. Günümüzde mobilya gereksinimi o denli artmıştır ki, özellikle büro, okul, hastane, otel, sinema gibi yerlerde daha dayanıklı mobilya yapımı bir zorunluluk olmaktadır.  Ahşap mobilya sektöründe ileri teknoloji ve çağdaş gelişmeyi gerçekleştiren üreticiler, kısa vadede pazar paylarını genişletmiş ve sektör olarak firmalarını büyütmüşlerdir.

Bu yeniliklerle beraber genç nesilin iyi eğitimi, girişimci ruhu ve arge sektörünü birleştirip yeni ürünler ve yeni iş alanları yaratarak daha büyük pazarlarda belli bir noktaya gelmekle beraber sektörü daha verimli hale getirebiliriz. Stratejik önem taşıyan mevkilerde çalışanların, hep aynı yüzler olması eğitimli ve başarılı yeni nesilin özgüvenini kırmasından dolayı genç girişimcilere destek amacıyla yol açılması gerektiği kanaatindeyiz”. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FAHİŞ FİYAT MOBİLYACIYI MASKECİ YAPTI
FAHİŞ FİYAT MOBİLYACIYI MASKECİ YAPTI
"İLAVE DESTEKLER BEKLİYORUZ"