Evine ’masa’ bulamadı ’mobilya atölyesi’ kurdu

Evine 'masa' bulamadı 'mobilya atölyesi' kurdu

Evine istediği yemek masasını bulamayınca kendisi çizip yaptıran Sevda Keleş, arkadaşı Emine Yılmaz ile birlikte 'mobilya atölyesi' açtı.

25 Nisan 2018 - 16:21 - Güncelleme: 25 Nisan 2018 - 18:25

Evine yemek masası almak isteyen evli ve 2 çocuk annesi 36 yaşındaki Sevda Barut Keleş, hayal ettiğini bulamayınca masayı yaptırmaya karar verdi. Keleş, istediği masayı yaptığı araştırmayla doğal ahşap malzemeden yaptırdı. Keleş, daha sonra arkadaşı 35 yaşındaki Emine Yılmaz ile birlikte proje geliştirerek ilçede ceviz ağacından doğal dekoratif ev ve işyeri mobilyaları üzerine işyeri açmaya karar verdi. 

İki kadının kurdukları atölyede çalışan personelleri ile birlikte doğal ahşap malzeme kullanılarak yapılan mobilyalar, kısa sürede ilgi gördü. Özellikle yaptıkları masalar katıldıkları fuarlarda da talep görmeye başladı. İki kadın girişimci, 1,5 yıl içerisinde işlerini büyüttü. Önce komşu illere, ardından da Türkiye'nin çeşitli yerlerine satış yapmaya başladı.

YENİ EVLENECEK ÇİFTLER DOĞAL ÜRÜN TERCİH EDİYOR

Yaptıkları işte en fazla ceviz ağacını kullandıklarını ifade eden Keleş, "Hammaddeyi Samsun'dan ve ilçelerden temin ediyoruz. Bu ürünlerin en büyük özelliği, çok fazla işlem görmeden doğallığını koruyacak şekilde üretilmesi ve üzerine fazla kimyasal uygulama olmamasıdır. Ağacın deseninin tamamını koruyacak şekilde boya işleminden geçiyor. Uzun ömürlü ve dayanıklıdır" dedi. Emine Yılmaz ise, "Şu anda bize olan ilgi çok iyi. Son yıllarda yeni evli çiftler hangi tarz mobilya kullanırsa kullansın, doğal ürünleri tercih ediyor. En azından yemek masası veya orta sehpayı mutlaka alıyor. Her eve girmeye başladı" diye konuştu.

Bu haber 1150 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elazığ'da
Elazığ'da "2. İnşaat Ve Mobilya Fuarı"
2. Batı Karadeniz Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarı Açıldı
2. Batı Karadeniz Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarı Açıldı