Ersa Mobilya, ’Good Design’da 3 ödül birden kazandı.

Ersa Mobilya, 'Good Design’da 3 ödül birden kazandı.

Su boruları bükülerek üretilen koltuklarla sektöre giren ERSA Mobilya, dünyanın önemli firmalarıyla işbirliği yapan, tasarım mobilyalarıyla ödüller alan bir firma haline geldi.

16 Aralık 2017 - 00:55

Çalışma ve yaşam alanları için geliştirdiği yenilikçi ürünleriyle Türkiye’de mobilya sektörünün öncülerinden biri olan Ersa, dünyanın en eski ve saygın tasarım yarışmalarından Good Design 2017'den 3 ödül birden kazandı. Ersa, dünya genelinde çağdaş tasarım alanında farkındalığı artırmak ve bu alanda lider firmalar ile tasarımcıları onurlandırmak amacıyla gerçekleştirilen Good Design 2017’de mobilya kategorisinde ödüle layık görülen tek yerli firma oldu.

Ersa Mobilya kurucusu Metin Atabey Ata’nın 1962 yılında tasarladığı ikonik koltuğun Burak Koçak tarafından yeniden yorumlandığı 1962 serisi, metal çerçevesiyle modern bir tasarım sunan, tasarımı 2011 yılında Ece Yalım Design Studio’ya ait Frame yönetici grubunun yeni üyesi Frame Operasyonel çalışma serisi ve modüler yapısıyla çalışma mekanlarındaki esnekliği yeniden yorumlayan bir diğer Ece Yalım Design Studio tasarımı Join New Generation oturma ünitesiyle “Good Design” ödülüne layık görüldü. Ersa, Frame ve Join ile 2011 yılında Good Design almaya ilk kez hak kazanmıştı.

Chicago Athenaeum Mimarlık ve Tasarım Müzesi (The Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design) ile Avrupa Mimarlık, Sanat, Tasarım ve Kentsel Araştırmalar Merkezi (The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies) işbirliğinde düzenlenen Good Design ödülleri kapsamında bu sene 46 ülkeden 900’den fazla başvuru değerlendirildi. 2011 yılından bu yana toplamda 14 Good Design ödülüne layık görülen Ersa, 2015’te “Green Line” serisiyle sürdürülebilir yeşil ürünlerin onurlandırıldığı Green Good Design Awards’da 4 ödül birden kazanmıştı. Ersa, yakaladığı tasarım çizgisiyle German Design Award, iF, Interior Design, International Design Excellence Awards ve Red Dot gibi 50’nin üzerinde dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinin sahibi.

Bu haber 182 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MOBİLYACILARDA ZAFERİN ADI BEYAZ LİSTENİN
MOBİLYACILARDA ZAFERİN ADI BEYAZ LİSTENİN
Mobilyacılar Fason Değil Markalarıyla Büyüyor!!!
Mobilyacılar Fason Değil Markalarıyla Büyüyor!!!