Başkan Özkoparan’dan yüzde 100 iş GARANTİSİ

Başkan Özkoparan'dan yüzde 100 iş GARANTİSİ

İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Hasan Özkoparan Meslek Liselerinin Mobilya Bölümünden mezun öğrencilerine yüzde 100 iş garantisi verdi

12 Nisan 2018 - 10:25 - Güncelleme: 03 Haziran 2018 - 17:58

İZMOD BAŞKANINDAN YÜZDE 100 İŞ GARANTİSİ

Türkiye ekonomisinin üzerinde büyüme rakamları ile gelişimini sürdüren Mobilya  sektörü, ekonominin yıldızı parlayan sektörlerinden biri konumunda. Ama Mobilya üreticileri ihtiyacı olan nitelikli ve yetişmiş ara eleman bulamıyor. İlgili bölümlerden mezun olan öğrencilere iş, üreticilere de yetişmiş eleman bulmak için İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan kolları sıvadı. Mobilyacıa Esnaf ve Sanatkarın da mesleki eğitimin içeriği ve okul yönetiminde söz sahibi olmasının mezunların istihdamını kolaylaştıracağını belirten İZMOD Başkanı Özkoparan Meslek Liselerinin Mobilya Bölümünü bitiren öğrencilere yüze 100 iş garantisi verdi.

İzmir Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Hasan Özkoparan Yönetim Kurulu Üyesi Ali Arslan ve Oda Eğitim Danışmanı Zafer Koç ile birlikte ziyaret etti. Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Kubilay Türkyılmaz, Müdür Yadımcısı Mahmut Öztürk ve Ağaç İşleri Bölüm Şefi Hasan Dağdelen’den bilgi aldı. Eskiden 3 olan bölümde tek sınıf açılıyor olmasının üzücü olduğu dile getirildi.

İzmir Mobilyacılar Odası Eğitim Danışmanı Zafer Koç, “Geleceği parlak bir sektörde eğitim almak ve iş hayatına güçlü bir başlangıç yapmak isteyen öğrencilerin esnaf ve sanatkarımızla kaynaşması gerekir. Pratik bilgilerin uygulamaya sokulması gerekir. Türkiye’nin önemli bir genç işsizlik sorunu var. Diğer yandan baktığınızda sanayicilerimizin de en büyük sorunu nitelikli eleman bulamamak. Öğrenci mezun olunca iş bulamıyor sanayici de ihtiyacına uygun eleman… Burada ciddi bir kısırdöngü var. Gelişmiş ülkelerdeki mesleki eğitim yaklaşımını ülkemizde de uygulamak zorundayız. Yetkinlik esaslı ve uygulamaya dönük eğitim vermemiz gerekiyor. Okul ve sanayiciyi ortak bir platformda buluşturamadığımızda sorun sürüp gidecek, işsizlik de nitelikli eleman açığı da çığ gibi büyüyecektir. Biz İzmir Mobilyacılar Odası olarak okul sanayi işbirliğine hazırız” diye konuştu.

Bu haber 5810 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İhracat Şampiyonları Ödüllerine Kavuştu
İhracat Şampiyonları Ödüllerine Kavuştu
SOUVENIR,Hediyelik Eşya Günleri Halaylarla Açıldı
SOUVENIR,Hediyelik Eşya Günleri Halaylarla Açıldı